Jak zorganizować się na wyprawę z dzieckiem za granicą?

Nie tak dawno wybrałam się z moją dwuletnią córeczką do Włoch. Pierwszy raz poleciałyśmy same na dwa tygodnie, bo skusiło mnie czerwcowe słońce we Włoszech, kiedy w Polsce pogoda zdawała się być jeszcze wiosenną (a nawet jesienną). Do nadmorskich miejscowości mamy z domu około godzinę drogi jazdy samochodem. Każdy wyjazd z dala od domu wymaga dobrej organizacji, zwłaszcza gdy w planie mamy zwiedzanie dużych miast za granicą.

 

Dobra organizacja wyprawy z dzieckiem za granicą

Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Nawet z 2-miesięcznym maluchem da się podróżować. Różnica jest tylko w ciężkości torby, bo im starsze dziecko tym mniej jest do zabrania. A poniżej rzeczy, które polecam zabrać bez względu na wiek dziecka.

#1 Telefon. Połączony z internetem zastąpi nam mapę, przewodniki, słownik i rozmówki oraz aparat i kamerę.

#2 Powerbank. Nie spotka nas niespodzianka, gdy po długim  czasie robienia zdjęć i filmów nasz telefon się rozładuje, a my będziemy potrzebować gps, by wrócić do domu.

#3 Chusteczki nawilżane i chusteczki higieniczne.

#4 Wodę do picia i kilka przekąsek. W dużych, turystycznych miastach z reguły jest drożej, dlatego jeśli mamy ograniczony budżet to warto zabrać wodę i przekąski. Zostanie więcej na regionalne przysmaki, czy syty obiad.

#5 Ubiór. Warto być przygotowanym na każdą pogodę oraz na każdą okoliczność np. podczas zwiedzania kościołów obowiązuje inny dress code.

#6 Zapasowe ubranie. Małym dzieciom nie trudno jest się ubrudzić i to nikogo nie dziwi. A co gdy wpadnie po pas do fontanny? Lepiej być przygotowanym.

#7 Woda utleniona i plasterki. Na wypadek drobnych urazów, czy odcisków od długich spacerów.

#8 Okrycie głowy i okulary przeciwsłoneczne. Zwiedzanie w pełnym słońcu nie będzie Wam straszne.

#9 Krem z ochroną przeciwsłoneczną. Nawet podczas zwiedzania można się opalić, a nawet poparzyć słońcem.

#10 Krem na ugryzienia owadów. Na wyprawie nie zdarzyło mi się go użyć, ale podczas zabawy w ogrodzie, gdy córkę ugryzła pszczoła działanie kremu było zbawienne.

#11 Plecak. Najkorzystniej jest pakować potrzebne rzeczy do plecaka, ponieważ w razie potrzeby będziesz mieć wolne ręce, gdyby twój szkrab chciał być noszony na rękach.

 

Mój sposób na dobrą organizację wycieczek z dzieckiem za granicą to przeanalizowanie dokładnie krok po kroku, tego co mamy zamiar robić. Nie wszystko jednak jest do przewidzenia, więc nie stresuj się, gdy coś niespodziewanego się wydarzy.