Sukienka dla rocznej dziewczynki

Prosto z poczekalni – szkic sukienki dla rocznej dziewczynki i jej wykonanie.


Bardzo łatwo przenieść wizję na papier, nieco trudniej ją wykonać. Wykrój sukienki dla rocznej dziewczynki powstał na podstawie bluzki i spódniczki mojej córeczki, z których zaczyna wyrastać. Przerysowane części zostały powiększone o 2cm.
Sukienka została wykonana z dzianiny. Zakupiłam ją na stronie tkaninydlaciebie.pl. Podsumowanie kosztów będzie dostępne przy kolejnych wpisach, ponieważ z ilości którą kupiłam powstaną jeszcze min. 2 rzeczy.
Dzianina w dotyku jest przyjemna i z taką samą przyjemnością się ją szyje. Dla podkreślenia rozkloszowanego dołu sukienki wszyłam czarną lamówkę, a dekolt został wykończony materiałem – czyli jak zwykle trochę inaczej niż przewidywałam projektując ją. Z tyłu wszyty jest jeden guzik. I tu moja rada – szyjąc dla małej dziewczynki zrób większe nacięcie i wszyj więcej guzików, aby głowa dziecka bez problemu się mieściła a góra sukienki była bardziej dopasowana. Ja moją zostawię z jednym guzikiem i większym dekoltem, a drugą uszyję podobną – bardziej dopasowaną.

A oto gotowa sukienka:

 

dla rocznej dziewczynki

Pozdrawiam
Unicat.