Brzydkie jest atrakcyjne, czyli moda na pure beauty

pure beautyCo to jest Pure Beauty?

Najmodniejszy w ostatnim czasie hashtag #purebeauty (z ang. czyste piękno). Hasło, które dyktuje nowy styl życia. Masz być naturalna, bez make-up’u, z nieuczesanymi włosami, tak jakbyś właśnie wstała z łóżka. Po prostu pure beauty. Ten trend jednak nie jest w stanie szybko przebić się przez grubą warstwę sztuczności.

 

Piękno wg. mediów vs. pure beauty

Kobiety popadają w różne pułapki. Znam dziewczynę, która żyje ze swoim partnerem od 7 lat i nigdy nie pokazała mu się bez makijażu. Ideałem piękna jest dla niej wymalowana kobieta o każdej porze dnia. Po wieczornej kąpieli ponownie wykonuje makijaż, a rano poprawia go mocniej. Z tak perfekcyjnie wymalowaną buźką rusza do pracy i w ciągu dnia również wykonuje poprawki. W rozmowie z nią zapytałam, czy jej to nie przeszkadza, że wręcz obsesyjnie myśli o swoim makijażu. Odpowiedziała, że jest to jak obowiązek. Przecież pracuje w branży beauty i musi wyglądać świetnie niezależnie, czy zaczyna pracę, czy to już jej ostatnia klientka. A Twój facet? Chciałby mnie zobaczyć, ale nigdy na to nie pozwolę.

 

Kilka miesięcy temu w K-Mag można było zobaczyć zdjęcia z sesji pure beauty z Cleo Ćwiek, która znalazła się również na okładce tego magazynu. Modelkę “ubraną” w jeden kolczyk w uchu możecie łatwo wyszukać w google. W takim wydaniu pure beauty staje się marną kopią prawdziwego czystego piękna. Dzisiaj pokazanie piersi nikogo nie szokuje, bo można je zobaczyć na co drugim profilu na portalach społecznościowych.

 

Balans

Musicie znaleźć równowagę między sztucznością pompowaną przez media, a nowymi trendami kreującymi sztuczne czyste piękno. Nawet najpiękniejsza kobieta lepiej będzie wyglądać z ułożonymi włosami, gdy zadba o swoje brwi, czy delikatnie podkreśli usta. Nawet najpiękniejsza kobieta straci wiele, kiedy nie będzie szła przez życie z promiennym uśmiechem na twarzy. Pure beauty to dla mnie piękno wewnętrzne. Ważne jest to, jakim człowiekiem jesteś na co dzień. Zamiast czytać artykuły o operacji plastycznej skup się na swoim zdrowiu i zadbaj o siebie przez relaks np. na hamaku w ogrodzie z książką w ręku. Zacznijcie myśleć trzeźwo i słuchajcie siebie.