Piżama dla niej z wykroju Burdy

Większość ludzi na pewno zgodzi się ze mną, że piżama powinna zapewniać nam komfort podczas spania. Ale czy za razem trzeba ją pozbawić fasonu? Ostatnio spodobały mi się długie spodnie z zakładkami i obniżonym krokiem, które prezentowała Burda w Szyciu krok po kroku 2/2015 (Mod. 2B). Ze względu na wygodny krój z powodzeniem mogą być spodniami do joggingu. Jeśli są tak fantastycznie luźne to na pewno sprawdzą się też jako piżama.

Uszyłam te spodnie z bardzo elastycznej dzianiny bawełnianej 100%. Sprawdzają się rewelacyjnie jako piżama. Do kompletu uszyłam top na grubych ramiączkach z dżerseju bawełnianego z dodatkiem lycry, który ma surowe wykończenie.

Dzianinę kupiłam na stronie tkaninydlaciebie.pl w rozmiarze 160cm/1,5mb i kosztowała 18zł/1mb. W poście “Sukienka dla rocznej dziewczynki”, prezentowałam już ten materiał – uszyłam z niego górę sukienki. Zostało go jeszcze trochę, więc użyję go do wykończeń innych projektów. Podsumowując koszt spodni: 15zł materiał + zamek błyskawiczny 22cm 1,50zł + guma 0,8m 0,80zł = 17,30zł.
Koszt zużytego materiału do górnej części “Sukienki dla rocznej dziewczynki” to ok 5zł.

Dżersej bawełniany był kupiony na Allegro i za 165cm/1,5mb zapłaciłam 19,50zł. Wykorzystałam 1/3 materiału, więc koszt topu to 6,50zł.

Całkowity koszt piżamy to 23,80zł.

Do następnego poniedziałku.
Unicat.

piżama