Zielony, żółty czy czerwony? Ulubiony koktajl.

Każdy koktajl może być ulubionym. Uwielbiam przygotowywanie koktajli. Radość jest tym większa, im więcej pomocników przy ich przygotowaniu. Można wyróżnić trzy główne kolory koktajli: zielony, żółty i czerwony. Ale każdy z tych trzech kolorów zawsze zaskakuje smakiem. Poniżej przepisy na koktajle w trzech różnych kolorach i smakach. Każdy z nich można doprawić swoimi ulubionymi ziołami lub rozcieńczyć wodą, naparem czy herbatą.

 

Koktajl zielony

4 jabłka

ćwierć melona

2szt. zielonej papryki

wiązka natki pietruszki

Melona obierz ze skóry i oddziel od pestek. Paprykę rozkrój i pozbądź się pestek. Potem kolejno wrzucam do wyciskarki i koktajl gotowy.

 

Koktajl żółty

1 ananas

1 mango

4 banany

odrobina wody

Ananasa obierz i pozbądź się jego środka. Mango obierz ze skórki i wytnij pestkę. Banany obierz ze skórek. Wszystkie składniki zblenduj i na koniec dodaj wodę według uznania (opcjonalnie).

 

Koktajl czerwony

4 marchewki

4 jabłka

2 czerwone pomarańcze

1/2 melona

Marchewki wyszoruj szczoteczką. Pomarańcze obierz ze skórek. Melona obierz ze skóry i pestek. Wszystkie składniki po kolei wyciskaj na wyciskarce wolnoobrotowej.

 

Rodzinne przygotowywanie koktajli daje dużą frajdę. A gdy przygotowuję je sama, to jest to okazja do zabawy – zgadywania jakich owoców użyłam poprzez degustację różnych koktajli. Dla dzieci w każdym wieku zabawa w odgadywanie owoców poprzez ich próbowanie jest bardzo stymulująca.