Bielizna nocna całkiem sexy

Materiał, z którego został uszyty dół sukienki dla rocznej dziewczynki, posłużył do wykonania kolejnego szkicu z mojej poczekalni.

Sukienka – idealna do spania i całkiem sexy. Wykończona czarną lamówką. Do stworzenia wykroju w odpowiednim rozmiarze użyłam tuniki, a dekolt i rozcięcie na plecach to już dzieło wyobraźni.

Pisałam już o właściwościach tego materiału oraz gdzie go kupiłam. Czas na podsumowanie kosztów. Dzianina bawełniana 100% o wymiarach 160cm x 1,5mb kosztowała 33 zł + koszt czarnej lamówki 18mm (1,20zł/1m) 3,60zł = 36,60. Można też doliczyć koszt dostawy 16zł, ale ja zamówiłam trzy dzianiny, z których uszyję coś innego, więc doliczam tylko 1/3 ceny – 5,30zł. W sumie wydałam 41,90zł.

Za tą cenę mogłam uszyć sukienkę do spania dla siebie oraz część (rękawy i dół) sukienki dla córki, a przy tym miło spędzić czas ze swoim hobby. Z tego materiału powstanie jeszcze jedna sukienka i może coś jeszcze, bo zostało go jeszcze sporo. Sukienki są unikalne, mam pewność z jakich materiałów są wykonane i biorąc pod uwagę ceny odzieży w sklepach – szycie samemu to całkiem spora oszczędność.

Efekt końcowy:

 

Pozdrawiam
Unicat.