Powrót do początku – bardzo łatwe szycie

Mój miesięczny pobyt we Włoszech przyniósł mi mnóstwo nowych pomysłów, które już zostały przelane na papier. Pomysły dotyczą oczywiście odzieży damskiej i dziecięcej – pięknie wyglądają jako projekty i mam nadzieję, że wykonam je niebawem i będą zachwycać jeszcze bardziej. Obecnie wrzuciłam je do “poczekalni”.

Świąteczny okres jest niezwykły – mamy możliwość odpoczynku od codziennego zgiełku i spędzenia czasu z rodziną czy przyjaciółmi, a także skupienia swojej uwagi na drobiazgach, które gdzieś co roku nam jakoś umykały. Oglądałam jakiś film familijny o tematyce świątecznej i moją uwagę przykuł wigilijny stół, na którym wspaniałą ozdobą były serwetki z materiału ułożone w specjalny sposób. Zaczęłam poszukiwania w internecie sposobów na złożenie takich serwetek i znalazłam ich całe mnóstwo. W ten sposób na naszym rodzinnym, wigilijnym stole oprócz stroika z zielonych gałązek świerku, przy każdym miejscu była serwetka. Ozdoby były wykonane z serwetek papierowych, ale prezentowały się równie dobrze.

Po powrocie do Polski zamówiłam tkaninę – 100% bawełnę – do uszycia takich idealnych serwetek. Z zamówionego materiału o szerokości 160 i 1 metra bieżącego udało mi się uszyć 8 sztuk serwetek oraz 5 sztuk skarpetek świątecznych. Skarpetki będą na pewno dobrze się prezentować zawieszone nad kominkiem i dla każdego zmieszczą jakiś drobny prezent.

Serwetki z materiału dostępne przez internet mają różne wymiary. Ja wybrałam te 35x35cm, a do ich uszycia wykroiłam kwadraty 38x38cm, tak aby po podwinięciu otrzymać właściwy rozmiar.
Natomiast skarpetki mają wymiary 14x24cm, nie licząc zawieszki.

Cena za tkaninę zużytą do zrobienia serwetek oraz skarpetek to 15zł. Poziom trudności uszycia ich oceniam na bardzo łatwe. Dla mnie był to świetny trening, by przypomnieć sobie szycie po kilkuletniej przerwie od maszyny. Na pewno uszyję sobie jeszcze takie serwetki na święta wielkanocne z ciekawym motywem i zwykłe białe na inne okoliczności.

Tkaninę zamówioną na drecotton.pl oceniam na celujący. Z pewnością jeszcze tam zamówię, ale teraz będę sprawdzać inne sklepy internetowe i ich oferowane towary. Informację o tym zamieszczę pod każdym wpisem. Mam nadzieję, że ułatwię Wam w ten sposób wybór gdzie dokonać zakupu materiałów do szycia.

Miłego szycia życzy
Unicat.